Розмитнення авто з Європи в Україні

Советы водителям

Європейський авторинок надає найширші можливості для покупки як нових машин, так та б/у автомобілів. Європа ретельно дотримується основних вимог до експлуатації та технічного обслуговування, їх дороги менш травматичні для авто та ціни завжди прийнятні.

Через неминучу зв’язку б/у авто з Європи з розмитненням, кількість бажаючих привести обновку додому стає помітно менше. Нового власника в Україні чекає заповнення декларацій, сертифікація та реєстрація, оплата всіх податків та застави. Прискорити та полегшити процес для власника авто може митний брокер, але за його послуги доведеться заплатити.

Що потрібно знати перед вибором авто?

При виборі авто переконайтеся, що воно відповідає вимогам стандарту Євро-5, інакше розмитнення транспортного засобу в Україні неможлива. Перед ввезенням машини з Європи варто домовитися з брокером, який забезпечить підготовку необхідного пакету документів.

Для ввезення в Україну європейського авто вам знадобиться:

  • Інвойс або інший документ що підтверджує покупку авто.
  • Транзитний технічний паспорт.
  • Декларація експорту машини.

Калькулятор митних платежів

На вартість митного очищення європейського авто впливає безліч факторів, самостійно врахувати їх та не помилитися в розрахунках дуже важко. Тому на сайті AUTO.RIA був створений власний митний калькулятор автомобілів. У нього внесені всі актуальні зміни митного законодавства України. AUTO.RIA №1 серед найближчих конкурентів в Україні. Тут зібрана база транспорту якій немає рівних в країні. Щоденна кількість успішних угод, що проводяться за допомогою сайту становить майже 1400. Сайт допомагає не тільки купувати, а й продавати машини.

Для чого потрібен митний брокер?

Митний брокер – це посередник між митницею та замовником послуги, фізична або юридична особа. Брокер надає замовнику послуги з розмитнення та оформлення товару. Всі послуги митного брокера засновані на нотаріально завіреному договорі, згідно з яким є дві сторони: клієнт (замовник послуг) та представник митниці (брокер). Договір передбачає певні обов’язки обох сторін з прописаними термінами на належне виконання замовлення.

Що таке пільгове проходження митного контролю?

Пільговим розмитненням називають становище тарифів, які діють в даний момент в Україні, згідно із Законом №3251. Законодавство тимчасово дозволяє розмитнити за зниженими тарифами деякі категорії автомобілів, які відповідають визначеним у законі вимогам, а саме: б/у автомобілі, стандарту Євро-5, вироблені не пізніше 2010 року. Закон має силу до 31 грудня 2018 року, після цього ціни на розмитнення повернутися до колишніх тарифів.

Які автомобілі проходять процедуру на пільгових умовах?

Щоб ви могли розмитнити автомобіль за пільговими тарифами, транспортний засіб повинен відповідати наступним вимогам:

  • Транспортний засіб повинен бути вроблений не пізніше 1 січня 2010 року.
  • Автомобіль повинен відповідати екологічним стандарт Євро-5.
  • Транспортний засіб повинен мати двигун що працює на бензині об’ємом до 3.0-літрів або на дизельному палеві об’ємом до 2.5-літрів.
  • Автомобіль не повинен бути проведений або завезений з території країни-окупанта або територій які тимчасово окуповані.

За пільговим розмитненням дозволяється очистити тільки один автомобіль на одну особу протягом календарного року. Якщо протягом визначеного періоду з моменту коли машина була зареєстрована, та розмитнена з урахуванням пільг буде продана, продавцеві доведеться сплатити акцизний збір в повній мірі.

Вартість розмитнення транспорту в Україні?

Вартість митного очищення транспортного засобу залежить від самої машини. Враховується вік автомобіля, який двигун в транспортному засобі та його об’єм. Якщо авто з пробігом митна оцінка машини проводиться на основі визначення середньої вартості транспортного засобу, від якої розраховується митний платіж. Вартість проходження митних процедур, ви можете з’ясувати за допомогою калькулятора розмитнення.

З яких платежів складається вартість розмитнення автомобіля?

У список обов’язкової оплати при розмитненні авто входить:

  • Митне очищення (МО) – загальні платежі за документальне оформлення митної очистки.
  • Мито – 10% від митної оцінки ТС. На європейські авто – 9.1%.
  • Акцизний збір (АС) – налічується в кожному окремому випадку, в залежності від ТЗ. Враховується тип та обсяг двигуна, вік автомобіля.
  • Податок на додану вартість (ПДВ) – 20% від митної оцінки авто, ввізного мита та акцизного збору.
  • Внесок до Пенсійного фонду – 3-5% + 1,5 на користь АТО.

Слід зазначити, що з 1 січня 2018 року в Україні скасовано мито, акцизи та ПДВ на електромобілі. Середній термін розмитнення авто в Україні займає від 10 до 14 днів. Але все залежить від місцевої митниці тому терміни митного очищення авто можуть бути різними, аж, до місяця.